Mean and Shellfish, Hardcover/Tamar Myers

Hernia’s fourth Billy Goat Gruff Festival is derailed by murder and a series of outrageous pranks in this hilariously entertaining cozy mystery filled with quirky characters – the latest delectable offering in the longrunning Pennsylvania-Dutch mystery series featuring the irrepressible Magdalena Yoder. The annual Billy Goat Gruff Festival is the undisputed highlight of Hernia’s social calendar. But when Magdalena Yoder, village mayor and owner of the PennDutch Inn, had the brainwave four years ago, little did she realize that it would soon attract visitors from far and wide – even Australia, as the unexpected arrival of Gabe’s long-lost cousin, Miriam, at the inn confirms. Unfortunately, the shock of Miriam’s one-legged appearance is soon usurped by a gruesome discovery, followed by a series of bizarre pranks as the festivities take place. As chaos ensues, Magdalena is spurred into finding a killer. But is the festival really the target, or is it Magdalena herself? A deliciously laugh-out-loud, kooky culinary cozy full of unexpected twists that will entertain and intrigue from start to finish, perfect for fans of Diane Mott Davidson. About author(s): Tamar Myers was born in what was then the Belgian Congo in 1948, where her parents were American-Mennonite missionaries to a tribe of headhunters. She moved to the USA at the age of fifteen. On her mother’s side, Tamar is descended from one of the first Amish families to settle in America in 1738. She is the author of more than forty mysteries and many short stories.

SKU: caf46bac-9037-11eb-9f78-0242c0b10011

Descriere

Mean and Shellfish, Hardcover/Tamar Myers

Hernia’s fourth Billy Goat Gruff Festival is derailed by murder and a series of outrageous pranks in this hilariously entertaining cozy mystery filled with quirky characters – the latest delectable offering in the longrunning Pennsylvania-Dutch mystery series featuring the irrepressible Magdalena Yoder. The annual Billy Goat Gruff Festival is the undisputed highlight of Hernia’s social calendar. But when Magdalena Yoder, village mayor and owner of the PennDutch Inn, had the brainwave four years ago, little did she realize that it would soon attract visitors from far and wide – even Australia, as the unexpected arrival of Gabe’s long-lost cousin, Miriam, at the inn confirms. Unfortunately, the shock of Miriam’s one-legged appearance is soon usurped by a gruesome discovery, followed by a series of bizarre pranks as the festivities take place. As chaos ensues, Magdalena is spurred into finding a killer. But is the festival really the target, or is it Magdalena herself? A deliciously laugh-out-loud, kooky culinary cozy full of unexpected twists that will entertain and intrigue from start to finish, perfect for fans of Diane Mott Davidson. About author(s): Tamar Myers was born in what was then the Belgian Congo in 1948, where her parents were American-Mennonite missionaries to a tribe of headhunters. She moved to the USA at the age of fifteen. On her mother’s side, Tamar is descended from one of the first Amish families to settle in America in 1738. She is the author of more than forty mysteries and many short stories.

Livrare si plata Mean and Shellfish, Hardcover/Tamar Myers

Plata produselor

Pentru plata produselor comandate, dupa ce ati dat click pe “adauga in cos” aveti la dispozitie urmatoarele posibilitati de plata:

-plata cu card bancar debit sau credit intr-un mediu securizat 3DSecure prin procesatorul de plati electronice EuPlatesc.ro. Nu se percepe nici un comision.

-in sistem ramburs (marfa trimisa va fi platita in momentul primirii coletului)
Plate se efectueaza la ridicarea coletului, in oficiul postal sau la curier. Valoarea taxelor de expediere se adauga la valoarea rambursului;

-prin OP pe baza unei facturi proforme eliberata

-plata in rate la una din bancile partenere:

Alpha Bank – optiune 2-12 rate fara dobanda;

BRD Finance – optiune 1, 3, 4, 5, 6rate fara dobanda;

Banca Transilvania – optiune 2, 3 ,4 rate fara dobanda;

First Bank – optiune 2-9 rate fara dobanda;

Garanti Bank – optiune 2-6 rate fara dobanda.

Livrare

Produsele comandate se livreaza in toata tara, utilizând modalitatea si termenul de livrare alese de dumneavoastra la efectuarea comenzii. Coletul cu produsele pe care le-ati ales poate fi expediat prin curierat rapid. Coletele se expediaza prin Urgent-Cargus sau nemo Express.

Termenul de livrare este de 24 h-48 h (din momentul expedierii) in mod exceptional pot exista intarzieri de cateva zile cauzate de motive care tin exclusiv de firmele de curierat, taxa este 18.95 lei/colet cu exceptia promotiilor cand beneficiati de transport gratuit la anumite sume minime de achizitii. Pretul este final si include taxa de ramburs.

Nu se percep KM suplimentari, livrarea la pretul fix de 18.95 ron este disponibila pe intreg teritoriul tarii. Desi nu garantam acest lucru, incercam sa expediem majoritatea comenzilor plasate pana la ora 14:00 in aceeasi zi de luni pana vineri iar comenzile primite dupa ora 14 in urmatoarea zi lucratoare.

Intarzieri in expedierea comenzilor pot aparea atunci cand acestea nu sunt confirmate de catre client, nu sunt suficiente produse pe stoc sau capacitatea de procesare nu este suficienta datorita unui volum neasteptat de mare de comenzi.

Pentru livrările efectuate prin servicii de curierat, termenele de livrare pot fi depășite în funcție de încărcarea curierilor parteneri in perioada COVID-19 sau sarbatori precum Black Friday, Sărbători de Crăciun, Revelion, de Paște, 1 Iunie, 1 Decembrie, 1 Martie, 8 Martie etc.

Retur produs Mean and Shellfish, Hardcover/Tamar Myers

Drept de retur in conformitate cu art.9 alin.1 din Ordonanță nr.34/2014 privind drepturile consumatorilor

Declinare de responsabilitate

acest site nu poate garanta exactitatea completă a informațiilor afișate pe acest site și nici furnizarea în totalitate a informațiilor de către comercianți. Drept urmare, datorită naturii activităților acestui site ca fiind un promotor al unor firme terțe, în cazul unor discrepanțe între informațiile afișate pe site-ul sau anunțurile acestui site și cele afișate pe site-ul comerciantului, acesta din urmă va predomina. Autorizațiile legale pentru comercializare, originalitatea produselor cât și alte demersuri legale necesare pentru comercializare revin exclusiv în sarcina comerciantului. Prețurile afișate includ toate taxele, preț inclusiv TVA.